Зелена цибуля до Нового року: найшвидші способи вирощування свіжої домашньої зелені

Статті

Вирощування зеленої цибулі з ріпки вимагає терпіння, наявності різних ємностей з ґрунтом або водою, регулярного поливу, підгодівлі, зволоження повітря й інших маніпуляцій. 

Безумовно це доставляє купу незручностей. Однак є і зовсім прості способи, завдяки яким можна без клопоту отримати свіжу зелень дуже швидко – всього за 15 днів!

Вам напевно не хочеться возитися з брудом, вогкістю, ловити неприємний цибульний запах з підвіконня? І не доведеться: тільки спочатку підготуйте найнеобхідніше і зробіть висадку згідно з нашої інструкції. Вас потішить те, що потім нічого не потрібно буде робити, просто чекати. Якщо ви посадите цибульку в листопаді або на початку грудня, то до Нового року вже буде свіжа зелень для святкових салатів!

Як виростити зелену цибулю

Спосіб № 1

Вироститу домашню зелену цибуля в пляшці – це просто, швидко і нічого зайвого!

1. Візьміть пластикову пляшку з-під «Кока-коли» і зріжте верхню частину у горлечка, потім розріжте пляшку посередині на дві частини.

2. Наповніть нижню частину пляшки тирсою, туалетним папером, клаптями тканини або будь-яким іншим підручним засобом, яке здатне довго утримувати вологу.

3. Виберіть невеликі цибулинки (розміром з куряче яйце), щоб в пляшку увійшло 5-7 штук. У кожної цибулини зріжте верхній хвостик, щоб оголилася м’якоть. Така стимуляція цибулини допомагає кисню активніше надходити до зародків листя.

4. Висадіть цибулини в наповнювач корінцями вниз. Полийте 50-100 г води, надіньте другу частину пляшки та поставте на підвіконня.

Через 15-25 днів зелень цибулі досягне 30 см. Поливайте зелень не дуже часто, а в залежності від вологості наповнювача або приміщення. Не переживайте, якщо не всі цибулини проклюнулися – восени це нормальне явище. Згодом вони наздоженуть інших, і у вас буде рівномірне зелене перо.

Спосіб № 2

Якщо не хочете гратися з розрізанням пляшки, то можна дуже швидко виростити цибулю в пакеті. Дії аналогічні попередньому способу. Якщо ви турбуєтеся, що мішечок порветься і протече, то встановіть його на пластикову або керамічну ємність.

Щоб прискорити утворення зеленого пера, замочіть цибулю в теплій воді на 2 дні, воду міняйте вранці і ввечері. Ця хитрість допоможе зелені прорости на 10 днів раніше. Після замочування обсушити лушпиння цибулин серветкою, покладіть їх впритул один до одного в поліетиленовий пакет із шаром вологого наповнювача товщиною не менше 2 см.

Після висадки пакет гарненько надуйте й зав’яжіть, не випускаючи повітря. Приберіть пакет на 3 дні в темне прохолодне місце у квартирі, щоб прискорити зростання коренів. Через 3 дні виставите вашу міні-теплицю на світле підвіконня. Не потрібно поливати й удобрювати субстрат в період зростання цибулі.

Пакет не розв’язуйте, поки зелень цибулі не впреться в його верхівку. З моменту відкриття пакета стежте, щоб наповнювач не пересихав. Першу зелень, що з’явилася не зрізайте, а дайте підрости новим пучках. Обрізуйте листя по краю, рухаючись до центру по мірі їх відростання.

При такому способі отримання зеленої цибулі зберігається головка-ріпка, яку можна вживати в їжу. Таким же чином можна виростити зелень часнику, цибулю-шалот, шніт і порей.

Ці невигадливі способи дозволять вам отримати велику кількість зеленої маси протягом не тільки зими, але і всього року. Немає нічого складного у вирощуванні зеленої цибулі на вікні без гнилі та надмірної вологості. Вибирайте вподобаний спосіб, і до Нового року у вас буде натуральна корисна зелень!

Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!

Джерело

Сподобалося? Поділіться з друзями!
Залишити відповідь