9 ознак дефіциту вітамінів, які проявляються на вашій шкірі

Статті

Щоб зберегти шкіру здоровою, вам потрібно правильно доглядати за нею. Особливо це стосується осіннього періоду.

Це означає, що ви повинні живити свою шкіру зсередини. Погана дієта може викликати певну нестачу вітамінів, яка може негативно позначитися на вашій шкірі.

Отже, пропонуємо переглянути 9 симптомів  дефіциту вітамінів, які проявляються на вашій шкірі:

1. Сухість шкіри — нестача вітаміну А

Вітамін А є жиророзчинним вітаміном, відповідальним за формування та підтримання здорової шкіри, зубів, слизових оболонок, м’яких тканин і скелетної тканини. Дефіцит вітаміну А може призвести до утворення сухих губ і сухої шкіри.

RDA (рекомендований щоденний прийом): 900 мкг / добу для дорослих чоловіків і 700 мкг / добу для дорослих жінок.

Джерела вітаміну А. Вітамін А в основному міститься в жирах тваринного походження, таких як сир, м’ясо, яйця, печінка, вершки і т д. Каротиноїди — це кольорові пігменти з антиоксидантами, що містяться в овочах і фруктах.

2. Шкірні висипання — дефіцит вітаміну B2

Рибофлавін бере участь у виробництві енергії з їжі і відіграє роль в підтримці здорової шкіри і зору.

Дефіцит цього вітаміну може викликати почервоніння і тріщини в куточках вашого рота, а також шкірні висипи. У вас також можуть виникнути запалення повік, випадання волосся.

RDA: 1,3 мг для чоловіків і 1,1 мг для жінок.

Джерела вітаміну B2 або рибофлавінуЩоб отримати щоденне споживання вітаміну В2, додайте більше молока, листових зелених овочів, сиру, цільного зерна, йогурту, яєчних білків, печінки, нирок і м’яса в раціон.

3. Екзема — дефіцит вітаміну B3

Щоб мати можливість перетворювати жир, білок і вуглеводи в енергію, нашому організму потрібен ніацин. Він допомагає підтримувати здоров’я нашої шкіри і підтримувати нервову і травну систему.

Дефіцит ніацину може призводити до пелагри, що характеризується симптомами дерматиту (екземи), діареї і деменції. Цей стан викликає почервоніння і свербіння шкіри. Крім того, це може привести до розбухання язика.

RDA: 16 мг / добу для чоловіків і 14 мм / добу для жінок.

Джерела B3 або ніацину. B3 міститься в рибі, яйцях, м’ясі, цільних зернових, горіхах, грибах, молоці та в домашній птиці.

4. Шкірні виразки — дефіцит вітаміну B6

Вітамін B6 надзвичайно важливий для оптимального здоров’я вашої шкіри. Дефіцит цього вітаміну може призвести до висипань, які викликають свербіж, лущення шкіри на губах і виразок в куточках рота.

RDA: 1,3 мг / добу для дорослих у віці 19-50 років; 1,7 мг / добу для чоловіків старших 51 року і 1,5 мг / добу для жінок старших 51.

Джерела вітаміну B6. Вітамін B6 міститься в рибі, яйцях, домашній птиці і крохмалистих овочах, таких як картопля.

5. Дерматит — дефіцит вітаміну B7 (біотин)

Біотин бере участь у метаболізмі енергії, синтезі жирів, синтезі глікогену і метаболізмі амінокислот. Цей вітамін широко зустрічається в харчових продуктах, тому рідко буває його дефіцит.

Проте, споживання сирих яєчних білків, які містять білок, що запобігає поглинанню біотину, може викликати дефіцит.

Бліда і суха шкіра, лускатий дерматит, випадання волосся, втрата апетиту, біль у м’язах, слабкість і нудота є найбільш поширеними симптомами дефіциту вітаміну B7.

RDA: 30 мкг / добу для дорослих.

Джерела вітаміну В7. Кращі джерела біотину включають яловичу печінку, арахіс, гриби, курку і яєчний жовток.

6. Жовта шкіра і вітиліго — дефіцит вітаміну B12

Вітамін B12 має здатність підтримувати вашу кров і нервові клітини здоровими. Він бере участь у створенні вашого генетичного матеріалу або ДНК.

Дефіцит цього вітаміну може призвести до таких симптомів, як втрата апетиту, втрата зору, втома і задишка.

У людей з дефіцитом вітаміну B12 частіше виникає анемія, стан, при якому організм не здатний поглинати B12 з їжі і не може виробляти достатню кількість здорових еритроцитів.

RDA: 2,4 мкг для дорослих.

Джерела вітаміну B12. Вітамін В12 в основному міститься в яйцях, молоці, сирі, печінці та м’ясі. Людям з анемією рекомендується використовувати краплі або таблетки вітаміну B12 для лікування їх проблеми. Білі гриби — вегетаріанські джерела B12.

7. Цинга — дефіцит вітаміну С

Вітамін С має антиоксидантні властивості і дуже важливий для здоров’я вашої шкіри. Він включений в синтез колагену, білка, відповідального за структуру і підтримку вашої шкіри.

Науково доведено, що більша кількість вітаміну С може захистити вас від сонячних променів. Дефіцит вітаміну С, з іншого боку, може привести до лускатої, сухої і грубої шкіри.

Крім того, це може привести до цинги, стану, при якому організм не може правильно замінити колаген. Це викликає такі симптоми, як біль в м’язах і суглобах, червоні точки на шкірі, набряки і кровотечі ясен.

RDA: 90 мг / добу для чоловіків і 75 мг / добу для жінок.

Джерела вітаміну СВітамін С в основному міститься в апельсинах, манго, грейпфрутах і овочах, таких як помідори, шпинат, цвітна капуста, капуста, зелений і червоний перець.

8. Псоріаз — дефіцит вітаміну D

Добре відомо, що дефіцит вітаміну D може негативно позначитися на здоров’ї ваших кісток і привести до остеопорозу. Ви також повинні знати, що дефіцит цього вітаміну може сприяти псоріазу.

RDA: 15 мкг / добу для дорослих.

Джерела вітаміну D. При впливі сонячного світла наша шкіра виробляє вітамін D. Однак надмірна дія сонця може привести до пошкодження і раку шкіри.

Морська риба, печінка і яєчні жовтки є кращими джерелами вітаміну D. Крім того, ви повинні включати більше злаків і молока у свій раціон.

9. Передчасне старіння — дефіцит вітаміну Е

Вітамін Е — це антиоксидант, який є надзвичайно важливим, коли справа стосується вільних радикалів. Коли ми перетворюємо їжу в енергію, вільні радикали, природно, утворюються в нашому тілі.

Деякі з факторів, які сприяють утворенню  вільних радикалів, включають забруднення повітря, куріння і сонячне світло. Це означає, що вітамін Е має першорядне значення для захисту нашої шкіри від сонячного ушкодження, яке може привести до прискореного старіння і зморшок.

RDA: 15 мг / добу для дорослих.

Джерела вітаміну Е. Кращі джерела вітаміну Е включають соняшникову олію, сафлорову олію, олію зародків пшениці і горіхи, такі як арахіс, фундук і мигдаль. Зелені овочі, такі як шпинат і броколі, також багаті вітаміном Е.

Якщо у вас виникли будь-які з перелічених симптомів на вашій шкірі, обов’язково зверніться до лікаря.

А як ви підтримуєте здоров’я вашої шкіри?

Джерело

Сподобалося? Поділіться з друзями!
Залишити відповідь